Alexandra venter på norsk pass - skal svømme i det rumenske mesterskapet
Etter 14 år i Norge venter Alexandra Peter fortsatt på norsk pass. Ventetiden bruker hun å svømme i det rumenske mesterskapet.
- Per Thime
Se noen bilder fra dagens treningsøkt
SVØMMING: Grytidlig i morges var Alexandra Peter (20) på plass til trening. Flere RIL-svømmere er det flere ganger i uka.
– Dette er en god start på dagen, men jeg har jo også et mål med treningen, forteller hun til Randaberg24.
Alexandra er fra Romania, men har bodd i Norge og Randaberg de siste 14 årene. Det norske passet lar imidlertid vente på seg.
– Med rumensk pass kan jeg ikke være med i NM, men jeg skal reise til Romania i neste uke for å svømme i det nasjonale mesterskapet.
Hun er spent på hva som venter når hun ankommer byen mesterskapet blir arranger.
– Ja, det er klart jeg er det. Jeg vet ikke så veldig mye om nivået, men har vel hørt at det kanskje er noe lavere nivå enn tidligere, men jeg er sannelig ikke sikker.
– Hva er målet?
– Tja! Det er selvsagt å gjøre det best mulig. Jeg skal svømme i fem øvelser og jeg håper og tror på noen finaler. Jeg er veldig spent, men gleder meg til å måle krefter i det rumenske mesterskapet.
Det er også andre som trener tidlig i Randaberghallen, men de kan du lese om i morgen her på Randaberg24.