Årets første stevne – flere satte personlige rekorder i bassenget

Unge Randabergsvømmere var på Karmøy.

Randaberg stilte med flere svømmere i bassenget i Karmøyhallen.
  • Per Thime
Publisert: Publisert:

SVØMMING: Idrett er ofte best innendørs på denne tiden av året. Det vet svømmerne i Randaberg.

Flere av de unge utøverne var nemlig på stevne i Karmøyhallen hvor Haugaland Kraft Open ble arrangert.

Randaberg stilte med seks svømmere i ulike årsklasser og hadde et fint stevne i det varme bassenget.

Ronny Andre Dielininkaitis, Tristan Bergseteren, Victoria Dorthea Godejord, Shivani Rathour Hansen, Frida Henrikke Larsen og Leja Dielininkaityte deltok og viste godt igjen på stevnet.

Det var også årets første stevne klubben deltok på. Når det så kommer til tider utøverne svømte på, så var det flere som satte personlige rekorder.

I stikkordsform var det som dette:

** Ronny Andre Dielininkaitis klarte å perse med 12,5 sekunder på 400 fri.

** Shivani Rathour Hansen fikk sine første gull medaljer for sesongen og perset med 4 sekunder på 200 fri.

** Frida Henrikke Larsen perset med 1 sekund på 50 butterfly.

** Tristan Bergseteren perset med 1 sekund på 50 fri.

** Victoria Dorthea Godejord perset med imponerende 4 sekunder på 200 medley.

** Leja Dielininkaityte svømte finale i 100 bryst og 100 butterfly, hun tok gull på begge og tok NM kravene samtidig.

Under ser du flere resultater for de lokale svømmerne.

Øvelse 2. 100m rygg, damer:Klasse født 13: 1) Shivani Rathour Hansen 2013 Randaberg IL 1.34,38
Øvelse 3. 100m butterfly, herrer:Klasse født 10: 10) Tristan Bergseteren 2010 Randaberg IL 1.29,67
Øvelse 4. 100m butterfly, damer:Klasse født 09: 1) Léja Dielininkaityté 2009 Randaberg IL 1.09,50 5) Frida Henrikke Haugen Larsen 2009 Randaberg IL 1.27,73
Klasse født 12: 4) Victoria Dorthea Godejord 2012 Randaberg IL 1.50,39
Øvelse 7. 100m bryst, herrer:Klasse født 12: 1) Ronny Andrè Dielininkaitis 2012 Randaberg IL 1.42,94
Øvelse 8. 100m bryst, damer:Klasse født 09: 1) Léja Dielininkaityté 2009 Randaberg IL 1.15,83
Klasse født 13: 1) Shivani Rathour Hansen 2013 Randaberg IL 1.50,79
Øvelse 12. 50m bryst, damer:Klasse født 09: 3) Frida Henrikke Haugen Larsen 2009 Randaberg IL 46,36
Klasse født 13: 2) Shivani Rathour Hansen 2013 Randaberg IL 49,29
velse 15. 200m individuell medley, herrer:Klasse født 10: 11) Tristan Bergseteren 2010 Randaberg IL 3.02,02
Klasse født 12: 5) Ronny Andrè Dielininkaitis 2012 Randaberg IL 3.13,36
Øvelse 16. 200m individuell medley, damer:Klasse født 09: 7) Frida Henrikke Haugen Larsen 2009 Randaberg IL 3.01,34
Klasse født 12: 6) Victoria Dorthea Godejord 2012 Randaberg IL 3.32,15
Øvelse 17. 400m fri, herrer:Klasse født 12: 4) Ronny Andrè Dielininkaitis 2012 Randaberg IL 5.44,20
Øvelse 18. 400m fri, damer:Klasse født 12: 4) Victoria Dorthea Godejord 2012 Randaberg IL 6.09,12
Øvelse 19. 50m butterfly, herrer:Klasse født 10: 5) Tristan Bergseteren 2010 Randaberg IL 37,06
Øvelse 20. 50m butterfly, damer:Klasse født 09: 1) Léja Dielininkaityté 2009 Randaberg IL 30,46 3) Frida Henrikke Haugen Larsen 2009 Randaberg IL 35,14
Klasse født 13: 2) Shivani Rathour Hansen 2013 Randaberg IL 50,90
Øvelse 23. 200m bryst, herrer:Klasse født 12: 4) Ronny Andrè Dielininkaitis 2012 Randaberg IL 3.42,89
Øvelse 24. 200m bryst, damer:Klasse født 12: 7) Victoria Dorthea Godejord 2012 Randaberg IL 4.12,23
Øvelse 25. 200m fri, herrer:Klasse født 10: 4) Tristan Bergseteren 2010 Randaberg IL 2.32,61
Øvelse 26. 200m fri, damer:Klasse født 09: 2) Frida Henrikke Haugen Larsen 2009 Randaberg IL 2.38,35
Klasse født 13: 2) Shivani Rathour Hansen 2013 Randaberg IL 3.00,00
Øvelse 27. 200m rygg, herrer:Klasse født 12: 3) Ronny Andrè Dielininkaitis 2012 Randaberg IL 3.05,87
Øvelse 28. 200m rygg, damer:Klasse født 09: 1) Léja Dielininkaityté 2009 Randaberg IL 2.32,88
Klasse født 12: 4) Victoria Dorthea Godejord 2012 Randaberg IL 3.12,49
Øvelse 29. 50m fri, herrer:Klasse født 10: 6) Tristan Bergseteren 2010 Randaberg IL 30,35
Øvelse 32. 100m individuell medley, damer:Klasse født 13: 1) Shivani Rathour Hansen 2013 Randaberg IL 1.37,51
Øvelse 104. 100m butterfly, damer - finale:Yngre junior: 1) Léja Dielininkaityté 2009 Randaberg IL 1.07,67
Øvelse 108. 100m bryst, damer - finale:Yngre junior: 1) Léja Dielininkaityté 2009 Randaberg IL 1.14,28
Publisert: